Jak správně vybrat podprsenku

Ženské poprsí je co do tvaru a velikosti velmi různorodé a tak je třeba výběru podprsenky věnovat náležitou péči. Vhodně zvolená podprsenka musí zajistit ňadrům podporu, musí být pohodlná, napomáhat zdůraznit elegantní křivky Vaší postavy a vhodně ladit s Vaším ostatním oblečením.

Jak postupovat při volbě velikosti podprsenky?

- Změřte obvod hrudníku těsně pod prsy
- Změřte obvod přes prsa
- Podle tabulky velikostí vyberte odpovídající označení velikosti

Další kritéria výběru podprsenky

- Nejen velikost ale i střih podprsenky významně ovlivní jak Vám bude podprsenka sedět. Pokud chcete své přednosti zdůraznit, určitě zvolíte populární push-up podprsenky. Jste-li naopak přesvědčená že příroda k Vám byla až příliš štědrá budete spíše vybírat mezi zmenšovacími podprsenkami. Dámy které chtějí okouzlovat hlubokými výstřihy si jistě vyberou mezi podprsenkami nazývanými „bardotky“.

- Pro větší poprsí se hodí spíše pevné podprsenky s širšími ramínky

- Zvolte si správnou podprsenku pro různé příležitosti. Pro denní nošení se hodí klasické střihy, pod večerní šaty můžete využít podprsenky s odepínacími ramínky a pro aktivní využití volného času se zase hodí sportovní podprsenky.

- Barvu a materiál volte podle toho jaké máte vrchní oblečení

-Pokud chcete aby spodní prádlo bylo co nejméně nápadné i pod těsným oblečením zvolte bezešvé podprsenky i kalhotky.

- Během těhotenství a kojení vybírejte odpovídající velikosti podle toho jak se velikost a tvar Vašich prsou mění. Nabídka mateřských a kojících podprsenek je dnes také velmi široká.

Další tipy a rady ohledně nákupu spodního prádla najdete zde.

Post Navigation